ALTAR SERVER SCHEDULE

MARCH/APRIL 2018

 

March 1

   6:30 PM (Thurs)                                              L. Gergely, L. Knarr

 

March 2

   6:30 PM (Fri - Stations of the Cross)               M., L. & O. Heinzeroth

 

March 3

  8:00 AM (Sat)                                                 I. Kushner, N. Wilt

 

March 3-4

  4:00 PM (Sat)                                                  F. Heinrich, O. Heinzeroth

  8:00 AM (Sun)                                     D. & T. Soisson

10:00 AM (Sun)                                     K. Lauer, E. Long

11:30 AM (Sun)                                     T. Ostinowsky, S. Lauer

 

March 5-7

  8:00 AM (Mon, Tues, Wed)                               D. Menie, H. Bradley

 

March 6 & 8

   6:30 PM (Tues & Thurs)                                   D. & S. Kuntz

 

March 9

   6:30 PM (Fri - Stations of the Cross)               Youth Council

 

March 10-11

  4:00 PM (Sat)                                                  E. & E. Frank

  8:00 AM (Sun)                                     D. & V. Micco

10:00 AM (Sun)                                     Youth Council

11:30 AM (Sun)                                     P. McAndrew, J. McAndrew

 

March 12-14

 8:00 AM (Mon, Tues, Wed)                                J. Contorchik, N. Hrapchak

 

March 13 & 15

   6:30 PM (Tues & Thurs)                                   J. Zernick, K. Magulick

 

March 16

   6:30 PM (Fri - Stations of the Cross)               C. Harvey, M. Lieb, L. Long

 

March 17-18

   4:00 PM (Sat)                                     A. Boyles, B. Young

  8:00 AM (Sun)                                     S. McCarthy

10:00 AM (Sun)                                     E. Keim, C. Ratchford

11:30 AM (Sun)                                     L. Smith, Han. Hurtack

 

March 19-21

  8:00 AM (Mon, Tues, Wed)                               E. Lubert, B. Tomacruz

 

March 20 & 22

   6:30 PM (Tues & Thurs)                                   F. Heinrich, I. Kushner

 

March 23

   6:30 PM (Fri - Stations of the Cross)               O., A. & I. Bonini

 

March 24-25

  4:00 PM (Sat)                                                  E. Kamiel, S. Holtz

  8:00 AM (Sun)                                     D. McConnell, D. & T. Soisson

10:00 AM (Sun)                                     M. & L. Heinzeroth

11:30 AM (Sun)                                     A. Ratchford, H. Tomacruz, M. Farabaugh

           

 

                                                                                                     

March 26-28

   8:00 AM (Mon, Tues, Wed)                              N. Zimmerman, M. Lauer

 

March 29

   7:00 PM (Thurs - Mass of the Lordís Supper)   L. Gergely, L. Knarr, C. Harvey, M. Lieb

 

March 30

   1:00 PM (Fri - Lordís Passion)                         O. Bonini, L. Long, S. McCarthy, M. Ostinowsky

   6:30 PM (Fri - Stations of the Cross)               D. Micco, J. Zernick, M. Oravec

      

March 31

 8:30 PM (Sat - Easter Vigil)                               A. Boyles, B. Young, B. Delauter, E. Keim, E. Kamiel

 

April 1 (Easter Sunday)

  8:00 AM (Sun)                                     V. Micco, D. Micco, S. McCarthy

10:00 AM (Sun)                                     K. Lauer, E. Long

11:30 AM (Sun)                                     N. Wilt, N. Zimmerman

 

April 2-4

 8:00 AM (Mon, Tues, Wed)                    J. Shuagis, I. Bradley

 

April 7

   8:00 AM (Sat)                                     D. Kuntz, O. Heinzeroth

 

April 7-8

  4:00 PM (Sat)                                      B. & H. Tomacruz

  8:00 AM (Sun)                                     D. McConnell

10:00 AM (Sun)                                     M. & L. Heinzeroth

11:30 AM (Sun)                                     C. Ratchford, P. McAndrew

                                                                                   

April 9-11

  8:00 AM (Mon, Tues, Wed)                   I. Duman, Hal. Hurtack

 

April 14-15

  4:00 PM (Sat)                                      E. Kamiel, S. Holtz

  8:00 AM (Sun)                                     D. & T. Soisson

10:00 AM (Sun)                                     S. & M. Lauer

11:30 AM (Sun)                                     M. Farabaugh, B. Delauter

 

April 16-18

8:00 AM (Mon, Tues, Wed)                     O. Link, E. Nyland

 

April 21-22

  4:00 PM (Sat)                                      E. & E. Frank

  8:00 AM (Sun)                                     V. & D. Micco

10:00 AM (Sun)                                     Youth Mass

11:30 AM (Sun)                                     O. Bonini, C. Harvey

 

April 23-25

   8:00 AM (Mon, Tues, Wed)                  J. McAndrew, M. Oravec

 

April 28-29

  4:00 PM (Sat)                                      J. OíBrien, D. Menie

  8:00 AM (Sun)                                     S. McCarthy

10:00 AM (Sun)                                     E. Long, K. Lauer

11:30 AM (Sun)                                     N. Wilt, F. Heinrich